Sortowanie wg kategorii
Miasto: Warszawa, Data:

Teatralny wieczór komediowy

Pozostało: Dni godz. min. sek.

Szczegóły


Bilety

  • Cena: 60.00 PLN


Informacje dodatkowe

  • Sanitariaty: BRAK DANYCH
  • Bufet: BRAK DANYCH
  • Parking: BRAK DANYCH
  • Udogodnienia dla niepełnosprawnych: BRAK DANYCH

Bilety - informacje dodatkowe


Rezerwacja:
Telefoniczna: 509 780 261
e.mail: rezerwacja@teatrkonsekwentny.pl

„[Ja] ³ czyli dwa do jednego”, godzina 18:00

Podobno trwa zaledwie ułamek sekundy. Wiek nie ma znaczenia. Może się przydarzyć i 20-letniemu młokosowi, i 65-letniemu nestorowi. Zresztą najczęściej ani jeden, ani drugi nie są w stanie tego spostrzec. Za to świetnie dostrzegają to i najbliżsi, i znajomi, i otoczenie. Podobno są też szczęściarze, którym nie przytrafia się to nigdy. Magiczna chwila, kiedy szalony i oryginalny chłopak zmienia się w doświadczonego życiem skapcaniałego mądralę z przykurzonej kanapy.
Kobieto! Przyjdź, a o swoim partnerze będziesz wiedziała wszystko!
Mężczyzno! Przyjdź, a będziesz wiedział, czy to już!

Fragment recenzji:
"[Ja]3..." polecam z kilku powodów. Przede wszystkim jest to świetnie napisana, błyskotliwa, inteligentna, bardzo dynamiczna, w trzech słowach - naprawdę niezła komedia.
Jednocześnie, sztuka wspaniale i z niezwykłą precyzją obrazuje współczesne pokolenia kilkudziesięciolatków (zwłaszcza ich męskiej części), czyli tzw. ludzi dorosłych.

(…) Akcja, w sposób zabawny, nieobelżywy i w dobrym guście, ukazuje nam, krok po kroku, słowo po słowie, obraz tytułowego "ja": współczesnego mężczyzny, przemielonego przez telewizję, Internet, żyjącego w pętli, w zamkniętym kole codzienności, tracącego gdzieś po drodze świadomość, że on sam i jego świat już dawno nie przypominają nawet namiastki wyobrażeń, pragnień i marzeń z czasów, gdy był młokosem, i nie wiadomo kiedy stał się smutnym, zdziadziałym, starym nudziarzem, którego opinie o sobie, swoim życiu czy otoczeniu były zbyt wyśrubowane.

I wreszcie, konstrukcja spektaklu jest efektowna i złożona, łącząc w sobie elementy groteski, teatru lalkowego i plastycznego, kabaretu oraz reality show, podkreślanych muzycznym smaczkiem. Forma i treść są bardzo spójne, nie ma tu niedociągnięć, niedomówień i ślepych uliczek, każda scena, wypowiedziane słowo, mają swoje uzasadnienie i sens.
A gra aktorska? Cóż, ja uśmiałam się do łez.
Iwona Staroszczyk, Teatralia Warszawa, 16 lutego 2010

Tomasz Jachimek, Jerzy Jan Połoński, Adam Sajnuk
Tekst: Tomasz Jachimek. Jeden z Trzech
Reżyseria: Pierwszy, Drugi, Trzeci
Scenografia: Ja, Ja i Ja
Ruch sceniczny i współpraca reżyserska: Jarosław Staniek [przyszedł pomógł i do tej pory ma depresje]
Opracowanie muzyczne: Marcin Partyka i trzy hity
prapremiera 14 lutego 2010 roku

„PACJENT”, godzina 20:00

Świat z perspektywy szpitalnego łóżka. Dawka czarnego humoru w połączeniu z historią opartą na faktach, czyli na spektakl Teatru Konsekwentnego „Pacjent” Adama Sajnuka.

Kanwą monodramu są prawdziwe wydarzenia i przeżycia przypadkowego „pacjenta”
w warszawskim szpitalu. Spotkać to może każdego z nas. Relacja bohatera ma charakter reportażu, w którym - jak w życiu - kabaret miesza się z tragedią. Aktor sugestywnie przedstawia życie, a właściwie próbę przystosowania się do życia w warunkach szpitala- koszar, lazaretu, więzienia… Spektakl jest satyrą na polską Służbę Zdrowia. Z perspektywy szpitalnego łóżka świat zaczyna wyglądać inaczej. Działania i gesty odwiedzających nabierają nowego znaczenia, a świat zupełnie obcych osób - wcześniej wrogi i nieprzystępny - nagle staje się zaskakująco bliski. „Pacjent” to ironiczna podróż po odhumanizowanych korytarzach warszawskiego szpitala.

Fragment recenzji:
Sama anegdota mrozi krew w żyłach, ale opowiadana przez Września, który umiejętnie balansuje między czarną komedią a satyrą na służbę zdrowia, bawi całą publiczność. (…) Bezpośredni kontakt z widzem, inteligentny humor bazujący najczęściej na autentycznych wydarzeniach to wyznaczniki najlepszych wykonawców tego gatunku, które udaje się stosować w „Pacjencie” również Arkowi Wrześniowi. Polecam, bo to rozrywka w dobrym stylu.
(Agnieszka Rataj, Rzeczpospolita)

Występuje: Arkadiusz Wrzesień
Reżyseria: Adam Sajnuk
Scenografia: Aldona Machnowska- Góra,
 Adam Sajnuk

Prapremiera: 15 października 2006

Źródło: materiały organizatora

Skomentuj pierwszy!


Skomentuj!

Rankingi

  • Atrakcyjność: 1 Liczba głosów: 0
  • Dostępność: 1 Liczba głosów: 0
  • Przystępność informacji: 1 Liczba głosów: 0