Sortowanie wg kategorii
Miasto: Bolesławiec, Data:

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Pozostało: Dni godz. min. sek.

Szczegóły


Bilety

Wstęp wolny

Informacje dodatkowe

  • Sanitariaty: BRAK DANYCH
  • Bufet: BRAK DANYCH
  • Parking: BRAK DANYCH
  • Udogodnienia dla niepełnosprawnych: BRAK DANYCH

Bolesławiec od lat związany jest z ceramiką. Znajduje się tu kilka zakładów produkujących wyroby ceramiczne, Muzeum Ceramiki oraz Międzynarodowe Centrum Ceramiki (Bolesławiecki Ośrodek Kultury). Międzynarodowe Centrum Ceramiki jest organizatorem corocznej, wyjątkowej w skali kraju i Europy imprezy – Bolesławieckiego Święta Ceramiki. W tym roku, podczas siedemnastej już edycji, trwać będzie ona pięć dni, od 17 do 21 sierpnia. W centralnym punkcie miasta, na Rynku, powstanie specjalne miasteczko, w którym wszelkie działania będą związane z ceramiką. Mieszkańcy i przybyli goście na specjalnym kiermaszu będą mogli obejrzeć i zakupić wyroby ceramiczne wytwarzane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ponadto powstanie Miasteczko Animacji Ceramicznych, w ramach którego organizowane będą warsztaty ceramiczne, pokazy toczenia na kole garncarskim, malowania rozmaitych form ceramicznych przez profesjonalistów i amatorów, a także warsztaty ceramiczne dla najmłodszych. Każdy chętny będzie mógł spróbować samodzielnie wykonać przedmioty z gliny. Jak co roku atrakcją będą także specjalnie budowane różnorodne piece ceramiczne.

Impreza rozpocznie się tradycyjnie „Ceramiczną Paradą”, w czasie której przeprowadzony zostanie konkurs na najlepsze przebranie nawiązujące do bolesławieckiej ceramiki. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału – grupowo bądź indywidualnie, obiecując atrakcyjne nagrody.

Podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki odbędzie się również wiele plenerowych imprez towarzyszących – koncertów, spektakli ulicznych i happeningów.  Na bolesławieckim Rynku pojawią się też z pewnością  słynne glinoludy, doskonale kojarzone ze Świętem Ceramiki.

 

Źródło zdjęcia: swietoceramiki.pl

Skomentuj pierwszy!


Skomentuj!

Rankingi

  • Atrakcyjność: 1 Liczba głosów: 0
  • Dostępność: 1 Liczba głosów: 0
  • Przystępność informacji: 1 Liczba głosów: 0