Miasto: Opole

Opolski Teatr Lalki i Aktora

Kontakt

Godziny otwarcia

  • Informacja: Kasa biletowa czynna we: wtorek, środę i piątek w godz. 8:30 – 14:30; czwartek w godz. 8:30 - 12:30 i 15:15 - 17:15

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki istnieje od 1937 roku i jest jednym z najdłużej działających polskich teatrów lalkowych. Przygotowuje około 4 -5 premier i 300 spektakli rocznie.

Przez deski sceny przewinęła się cała plejada najwybitniejszych artystów teatralnych: reżyserów, aktorów, scenografów, muzyków. Od roku 1962 organizuje Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek – jedną z najważniejszych imprez środowiska lalkarskiego i teatralnego w Polsce.

Jako teatr o ugruntowanej renomie jednego z najwybitniejszych współczesnych teatrów lalkowych w Polsce i w Europie - często zapraszany jest na różne krajowe i zagraniczne festiwale, przeglądy, prezentacje. Spektakle OTLiA oglądała publiczność licznych krajów Europy, m.in. Włoch, Hiszpanii, Finlandii, Holandii, a także Nowego Jorku i Tajwanu, Kairu.

Chcąc dotrzeć do szerokiej publiczności OTLiA prezentuje spektakle dla wielu grup wiekowych. W swoim repertuarze proponuje widowiska zarówna dla najmłodszych – pragnących zabawy i śmiechu maluchów, jak i dla wysublimowanej, żądnej artystycznych wrażeń, dorosłej publiczności.

Źródło: Opolski Teatr Lalki i Aktora

Skomentuj pierwszy!


Skomentuj!

Rankingi

  • Atrakcyjność: 1 Liczba głosów: 0
  • Dostępność: 1 Liczba głosów: 0
  • Oryginalność: 1 Liczba głosów: 0