Miasto: Poznań

KWADRAT Vegan Bistro & Cafe

Kontakt

Godziny otwarcia

 • wt: 12:00 - 21:00
 • śr: 12:00 - 21:00
 • czw: 12:00 - 21:00
 • pt: 12:00 - 22:00
 • sb: 12:00 - 22:00
 • nd: 12:00 - 22:00

„Kwadrat” to pierwsza w Poznaniu wegańska kawiarnia i bistro oferująca duży wybór smacznych deserów i potraw, wyśmienitą kawę i herbatę, funkcjonująca  w samym centrum miasta.

Zamiar otwarcia wegańskiej kawiarni kiełkował w głowach i sercach właścicieli „Kwadratu” kilka lat, w czasie których odwiedzili wiele  podobnych miejsc w innych krajach. Wizyty te uświadomiły Dominice i Wojtkowi, że nie ma jeszcze takiego miejsca w Polsce, gdzie w miłej atmosferze i czystej przestrzeni można wypić i zjeść dobre rzeczy, bez konieczności zastanawiania się co jest wegańskie, a co niekoniecznie.

W Poznaniu brakowało kawiarni, gdzie wszystkie ciasta, lody i desery są wegańskie, a jednocześnie nie będzie to miejsce tylko dla znajomych czy „wtajemniczonych”. Stąd pomysł na stworzenie lokalu, który pozwala miło spędzić czas, jedząc pyszne słodkości i potrawy oraz pijąc doskonałą kawę, gorącą czekoladę czy bio lemoniadę. Można tam też skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu i przejrzeć czasopisma. Wszystko to w nowoczesnym, ale ciepłym wnętrzu. Świadomość, że cokolwiek zamówimy w tym miejscu jest wegańskie i nie wiąże się z cierpieniem zwierząt jest dla Klientów oczywistą zaletą.

„Kwadrat” to, jak do tej pory, jedyne miejsce w Poznaniu, gdzie można zamówić pyszne desery  z rzemieślniczymi lodami Giuseppe Gelati, w kilkunastu smakach do wyboru, wegańskie chrupiące gofry czy osławioną już sałatę z wędzonym tempehem. Poza tym można tam zjeść doskonałe ciasta, gorącą i pożywną zupę dnia, naleśniki i tosty na słono i słodko oraz wypić świeżo zmiksowany koktajl. A w weekendy warto spróbować dużej porcji smacznego dania dnia.

Do przyrządzania potraw i napojów w „Kwadracie” używa się tylko produktów pochodzenia roślinnego, w dużej części są to produkty organiczne lub bio, a kucharz stara się, aby wszystko było możliwie najzdrowsze. Każdy deser czy danie przygotowywane jest na miejscu, na bieżąco, nie jest podgrzewane czy podgotowywane cały dzień. Dlatego też warto poczekać na świeżo zmiksowany koktajl czy przyrządzona na poczekaniu sałatę. Nagrodą będzie gwarancja świeżości podanych potraw i przyjemność smakowania prostych, ale stworzonych z pasją smakowitości.

Lokalizacja tej kawiarni jest jej niewątpliwym atutem. „Kwadrat” mieści się bardzo blisko poznańskiego Starego Rynku i w połowie drogi z Rynku na Ostrów Tumski, a więc blisko najważniejszych turystycznych atrakcji tego miasta.  Dlatego też  jest to dobre miejsce na przerwę w zwiedzaniu miasta czy na zwieńczenie intensywnego dnia zakupów lub rodzinnego spaceru. Jest tam też na tyle przytulnie, że można spokojnie zaplanować w niej romantyczne spotkanie we dwoje w cieple świec i aromacie świeżo parzonej kawy czy herbaty.

Priorytetem „Kwadratu” jest dobre samopoczucie Klientów nad czym pracuje miła obsługa i entuzjastycznie nastawieni właściciele. Warto przekonać się o tym osobiście!

Źródło: materiały Kwadratu

Komentarze (1)

Skomentuj!
 • Pyszne żarełko, ładny i przytulny wystrój.
  Ceny przyzwoite, w mojej opinii jakość nieporównanie lepsza, niż pewna znana zielona sieć ;)
  Bezik
Skomentuj!

Rankingi

 • Atrakcyjność: 1 Liczba głosów: 0
 • Dostępność: 1 Liczba głosów: 0
 • Oryginalność: 1 Liczba głosów: 0